
Model KA3 Fra Bitmain Minedrift kadena Algoritme med en maksimal hashrate på 173 TH/s for et strømforbrug på 3287W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 3.62 | $ 110.33 | $ 1 323.97 |
| Elektricitet | $ 3.16 | $ 96.05 | $ 1 152.55 |
| Overskud | $ 0.47 | $ 14.28 | $ 171.41 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| Kadena | 173 TH/s±10% | 3287W±10% | 19.00j/TH | $ 0.47 |
| Producent | Bitmain |
| Model | KA3 |
| Udgivelse | May 2024 |
| Størrelse | 195 x 290 x 430mm |
| vægt | 17700G |
| Støjniveau | 80db |
| Ventilator(er) | 4 |
| Kraft | 3287W |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 10 °C |
| Fugtighed | 10 - 90 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Kina | På lager | 552 Dage | |||
Spanien | På lager | 518 Dage | |||
Kina | UDSOLGT | 304 Dage |