
Model KS5 Fra Bitmain Minedrift kheavyhash Algoritme med en maksimal hashrate på 21 TH/s for et strømforbrug på 3150W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 4.21 | $ 128.00 | $ 1 536.02 |
| Elektricitet | $ 3.02 | $ 92.04 | $ 1 104.52 |
| Overskud | $ 1.18 | $ 35.96 | $ 431.50 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| KHeavyHash | 21 TH/s±10% | 3150W±10% | 150.00j/TH | $ 1.18 |
| Producent | Bitmain |
| Model | KS5 |
| Også kendt som | Antminer KS5 Pro Kaspa Miner |
| Udgivelse | Mar 2024 |
| Størrelse | 195 x 290 x 430mm |
| vægt | 16100G |
| Støjniveau | 75db |
| Ventilator(er) | 2 |
| Kraft | 3150W |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Europa | På lager | Aldrig | |||
Kina | På lager | 321 Dage | |||
Det Forenede Kongerige | På lager | 314 Dage | |||
USA | På lager | 285 Dage | |||
Kina | UDSOLGT | 274 Dage | |||
Kina | På lager | 235 Dage |