
Model S19 Fra Bitmain Minedrift sha-256 Algoritme med en maksimal hashrate på 279 TH/s for et strømforbrug på 5301W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 9.95 | $ 302.92 | $ 3 635.07 |
| Elektricitet | $ 5.09 | $ 154.90 | $ 1 858.74 |
| Overskud | $ 4.86 | $ 148.03 | $ 1 776.32 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 279 TH/s±10% | 5301W±10% | 19.00j/TH | $ 4.86 |
| Producent | Bitmain |
| Model | S19 |
| Også kendt som | Antminer S19 XP+ Hydro (279Th) |
| Udgivelse | Jan 2025 |
| Størrelse | 410 x 170 x 209mm |
| vægt | 13400G |
| Støjniveau | 50db |
| Køling | Hydro cooling |
| Kraft | 5301W |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 40 °C |
| Fugtighed | 10 - 90 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Spanien | På lager | 110 Dage | |||
Det Forenede Kongerige | På lager | 110 Dage | |||
USA | På lager | 100 Dage | |||
Kina | På lager | 84 Dage |