
Model S21 Fra Bitmain Minedrift sha-256 Algoritme med en maksimal hashrate på 335 TH/s for et strømforbrug på 5360W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 11.95 | $ 363.64 | $ 4 363.74 |
| Elektricitet | $ 5.15 | $ 156.62 | $ 1 879.43 |
| Overskud | $ 6.80 | $ 207.03 | $ 2 484.31 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 335 TH/s±10% | 5360W±10% | 16.00j/TH | $ 6.80 |
| Producent | Bitmain |
| Model | S21 |
| Også kendt som | Antminer S21 Hydro 335T |
| Udgivelse | Feb 2024 |
| Størrelse | 410 x 170 x 209mm |
| Støjniveau | 50db |
| Køling | Hydrocooling |
| Kraft | 5360W |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Europa | På lager | Aldrig | |||
Kina | På lager | 493 Dage | |||
Kina | På lager | 480 Dage | |||
Spanien | På lager | 259 Dage | |||
Det Forenede Kongerige | På lager | 239 Dage | |||
Kina | På lager | 218 Dage | |||
USA | På lager | 218 Dage | |||
Kina | På lager | 158 Dage |