
Model S21 Fra Bitmain Minedrift sha-256 Algoritme med en maksimal hashrate på 235 TH/s for et strømforbrug på 3877W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 8.38 | $ 255.15 | $ 3 061.79 |
| Elektricitet | $ 3.72 | $ 113.29 | $ 1 359.43 |
| Overskud | $ 4.66 | $ 141.86 | $ 1 702.36 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 235 TH/s±10% | 3877W±10% | 16.50j/TH | $ 4.66 |
| Producent | Bitmain |
| Model | S21 |
| Udgivelse | Jun 2025 |
| Størrelse | 400 x 195 x 290mm |
| Støjniveau | 75db |
| Ventilator(er) | 2 |
| Kraft | 3877W |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 10 - 40 °C |
| Fugtighed | 10 - 90 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Europa | UDSOLGT | Aldrig | |||
Kina | På lager | 392 Dage | |||
Kina | På lager | 390 Dage | |||
Det Forenede Kongerige | På lager | 315 Dage | |||
USA | På lager | 286 Dage | |||
Spanien | På lager | 238 Dage |