
Model T19 Fra Bitmain Minedrift sha-256 Algoritme med en maksimal hashrate på 88 TH/s for et strømforbrug på 3344W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 3.15 | $ 95.77 | $ 1 149.18 |
| Elektricitet | $ 3.21 | $ 97.71 | $ 1 172.54 |
| Overskud | -$ 0.06 | -$ 1.95 | -$ 23.36 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 88 TH/s±10% | 3344W±10% | 38.00j/TH | -$ 0.06 |
| Producent | Bitmain |
| Model | T19 |
| Udgivelse | Aug 2021 |
| Størrelse | 195 x 290 x 400mm |
| vægt | 14200G |
| Støjniveau | 75db |
| Ventilator(er) | 4 |
| Kraft | 3344W |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 40 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |