
Model T21 Fra Bitmain Minedrift sha-256 Algoritme med en maksimal hashrate på 190 TH/s for et strømforbrug på 3610W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 6.78 | $ 206.25 | $ 2 474.95 |
| Elektricitet | $ 3.47 | $ 105.48 | $ 1 265.81 |
| Overskud | $ 3.31 | $ 100.76 | $ 1 209.14 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 190 TH/s±10% | 3610W±10% | 19.00j/TH | $ 3.31 |
| Producent | Bitmain |
| Model | T21 |
| Også kendt som | Bitcoin Miner T21 |
| Udgivelse | Feb 2024 |
| Størrelse | 400 x 195 x 290mm |
| vægt | 16400G |
| Støjniveau | 75db |
| Ventilator(er) | 2 |
| Kraft | 3610W |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Fugtighed | 10 - 90 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Nigeria | På lager | 576 Dage | |||
Spanien | På lager | 398 Dage | |||
Kina | På lager | 353 Dage | |||
Kina | UDSOLGT | 338 Dage | |||
Det Forenede Kongerige | På lager | 162 Dage | |||
USA | På lager | 147 Dage |