
Model Antminer Fra Bitmain Minedrift randomx Algoritme med en maksimal hashrate på 212 kH/s for et strømforbrug på 1350W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 5.47 | $ 166.61 | $ 1 999.29 |
| Elektricitet | $ 1.30 | $ 39.45 | $ 473.36 |
| Overskud | $ 4.18 | $ 127.16 | $ 1 525.93 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| RandomX | 212 kH/s±10% | 1350W±10% | 6.37j/kH | $ 4.18 |
| Producent | Bitmain |
| Model | Antminer |
| Udgivelse | Sep 2023 |
| Størrelse | 400 x 195 x 290mm |
| vægt | 14500G |
| Støjniveau | 75db |
| Ventilator(er) | 2 |
| Kraft | 1350W |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Det Forenede Kongerige | På lager | 802 Dage | |||
USA | På lager | 729 Dage | |||
Spanien | På lager | 243 Dage | |||
Kina | UDSOLGT | 46 Dage |