
Model Z15 Fra Bitmain Minedrift equihash Algoritme med en maksimal hashrate på 420 kH/s for et strømforbrug på 1510W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 24.79 | $ 754.50 | $ 9 054.01 |
| Elektricitet | $ 1.45 | $ 44.12 | $ 529.47 |
| Overskud | $ 23.34 | $ 710.38 | $ 8 524.54 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| Equihash | 420 kH/s±10% | 1510W±10% | 3.60j/kH | $ 23.34 |
| Producent | Bitmain |
| Model | Z15 |
| Udgivelse | Jun 2020 |
| Størrelse | 133 x 245 x 290mm |
| vægt | 9000G |
| Støjniveau | 72db |
| Ventilator(er) | 2 |
| Kraft | 1510W |
| Spænding | 12V |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Det Forenede Kongerige | På lager | 160 Dage | |||
USA | På lager | 145 Dage |