
Model Z15 Fra Bitmain Minedrift equihash Algoritme med en maksimal hashrate på 840 kH/s for et strømforbrug på 2780W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 49.58 | $ 1 508.96 | $ 18 107.53 |
| Elektricitet | $ 2.67 | $ 81.23 | $ 974.78 |
| Overskud | $ 46.91 | $ 1 427.73 | $ 17 132.75 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| Equihash | 840 kH/s±10% | 2780W±10% | 3.31j/kH | $ 46.91 |
| Producent | Bitmain |
| Model | Z15 |
| Også kendt som | Zcash Miner Z15 Pro 840KSol |
| Udgivelse | Jun 2023 |
| Størrelse | 245 x 132 x 290mm |
| vægt | 5900G |
| Støjniveau | 75db |
| Ventilator(er) | 2 |
| Kraft | 2780W |
| Grænseflade | RJ45 Ethernet 10/100M |
| Temperatur | 5 - 40 °C |
| Fugtighed | 10 - 90 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Europa | På lager | Aldrig | |||
Det Forenede Kongerige | På lager | 173 Dage | |||
Spanien | På lager | 169 Dage | |||
Kina | På lager | 161 Dage | |||
USA | På lager | 157 Dage | |||
Kina | UDSOLGT | 92 Dage |