Model T3+ Fra Innosilicon Minedrift sha-256 Algoritme med en maksimal hashrate på 57 TH/s for et strømforbrug på 3300W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 2.04 | $ 62.01 | $ 744.09 |
| Elektricitet | $ 3.17 | $ 96.43 | $ 1 157.11 |
| Overskud | -$ 1.13 | -$ 34.42 | -$ 413.02 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 57 TH/s±10% | 3300W±10% | 57.89j/TH | -$ 1.13 |
| Producent | Innosilicon |
| Model | T3+ |
| Også kendt som | T3+57T |
| Udgivelse | Sep 2019 |
| Størrelse | 203 x 305 x 278mm |
| vægt | 10380G |
| Støjniveau | 75db |
| Ventilator(er) | 2 |
| Kraft | 3300W |
| Spænding | 12V |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 40 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |