
Model M33 Fra MicroBT Minedrift sha-256 Algoritme med en maksimal hashrate på 242 TH/s for et strømforbrug på 7260W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 8.63 | $ 262.75 | $ 3 153.00 |
| Elektricitet | $ 6.97 | $ 212.14 | $ 2 545.65 |
| Overskud | $ 1.66 | $ 50.61 | $ 607.35 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 242 TH/s±10% | 7260W±10% | 30.00j/TH | $ 1.66 |
| Producent | MicroBT |
| Model | M33 |
| Også kendt som | Whatsminer Hydro M33S++ |
| Udgivelse | Dec 2022 |
| Størrelse | 482 x 650 x 86mm |
| vægt | 27500G |
| Støjniveau | 40db |
| Køling | Hydro cooling |
| Kraft | 7260W |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |