
Model M50 Fra MicroBT Minedrift sha-256 Algoritme med en maksimal hashrate på 128 TH/s for et strømforbrug på 3276W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 4.57 | $ 138.99 | $ 1 667.91 |
| Elektricitet | $ 3.14 | $ 95.72 | $ 1 148.70 |
| Overskud | $ 1.42 | $ 43.27 | $ 519.21 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 128 TH/s±10% | 3276W±10% | 25.59j/TH | $ 1.42 |
| Producent | MicroBT |
| Model | M50 |
| Udgivelse | Jul 2022 |
| Størrelse | 125 x 225 x 425mm |
| Støjniveau | 75db |
| Ventilator(er) | 2 |
| Kraft | 3276W |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Nigeria | På lager | 438 Dage | |||
Det Forenede Kongerige | På lager | 228 Dage | |||
USA | På lager | 208 Dage | |||
Kina | På lager | 207 Dage |