
Model M60 Fra MicroBT Minedrift sha-256 Algoritme med en maksimal hashrate på 186 TH/s for et strømforbrug på 3441W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 6.64 | $ 202.04 | $ 2 424.53 |
| Elektricitet | $ 3.30 | $ 100.55 | $ 1 206.55 |
| Overskud | $ 3.33 | $ 101.50 | $ 1 217.97 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 186 TH/s±10% | 3441W±10% | 18.50j/TH | $ 3.33 |
| Producent | MicroBT |
| Model | M60 |
| Udgivelse | Feb 2024 |
| Størrelse | 430 x 155 x 226mm |
| vægt | 13500G |
| Støjniveau | 75db |
| Ventilator(er) | 2 |
| Kraft | 3441W |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | -5 - 35 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Spanien | På lager | 257 Dage | |||
Det Forenede Kongerige | På lager | 253 Dage | |||
USA | På lager | 230 Dage | |||
Kina | På lager | 230 Dage |