
Model M66 Fra MicroBT Minedrift sha-256 Algoritme med en maksimal hashrate på 280 TH/s for et strømforbrug på 5572W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 10.01 | $ 304.60 | $ 3 655.18 |
| Elektricitet | $ 5.35 | $ 162.81 | $ 1 953.77 |
| Overskud | $ 4.66 | $ 141.78 | $ 1 701.42 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 280 TH/s±10% | 5572W±10% | 19.90j/TH | $ 4.66 |
| Producent | MicroBT |
| Model | M66 |
| Udgivelse | Nov 2023 |
| Størrelse | 267 x 147 x 401mm |
| vægt | 16000G |
| Støjniveau | 50db |
| Køling | Hydro |
| Kraft | 5572W |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 40 °C |
| Fugtighed | 10 - 90 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Det Forenede Kongerige | På lager | 496 Dage | |||
USA | På lager | 451 Dage |