
Model M66 Fra MicroBT Minedrift sha-256 Algoritme med en maksimal hashrate på 298 TH/s for et strømforbrug på 5513W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 10.63 | $ 323.48 | $ 3 881.81 |
| Elektricitet | $ 5.29 | $ 161.09 | $ 1 933.08 |
| Overskud | $ 5.34 | $ 162.39 | $ 1 948.73 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 298 TH/s±10% | 5513W±10% | 18.50j/TH | $ 5.34 |
| Producent | MicroBT |
| Model | M66 |
| Udgivelse | Nov 2023 |
| Størrelse | 267 x 147 x 401mm |
| vægt | 18000G |
| Støjniveau | 50db |
| Køling | Hydro |
| Kraft | 5513W |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 40 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Det Forenede Kongerige | På lager | 306 Dage | |||
USA | På lager | 278 Dage | |||
Kina | På lager | 260 Dage | |||
Spanien | På lager | 235 Dage |