
Model M76 Fra MicroBT Minedrift sha-256 Algoritme med en maksimal hashrate på 336 TH/s for et strømforbrug på 5200W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 11.99 | $ 365.05 | $ 4 380.59 |
| Elektricitet | $ 4.99 | $ 151.94 | $ 1 823.33 |
| Overskud | $ 7.00 | $ 213.11 | $ 2 557.26 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 336 TH/s±10% | 5200W±10% | 15.48j/TH | $ 7.00 |
| Producent | MicroBT |
| Model | M76 |
| Udgivelse | Dec 2025 |
| Størrelse | 267 x 147 x 401mm |
| vægt | 18000G |
| Støjniveau | 75db |
| Kraft | 5200W |
| Spænding | AC 380 V – 480 V |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Det Forenede Kongerige | På lager | 315 Dage | |||
USA | På lager | 287 Dage |