
Model NerdQAxe Fra NerdMiner Minedrift sha-256 Algoritme med en maksimal hashrate på 4.8 TH/s for et strømforbrug på 76W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 0.17 | $ 5.21 | $ 62.52 |
| Elektricitet | $ 0.07 | $ 2.22 | $ 26.65 |
| Overskud | $ 0.10 | $ 2.99 | $ 35.87 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 4.8 TH/s±10% | 76W±10% | 15.83j/TH | $ 0.10 |
| Producent | NerdMiner |
| Model | NerdQAxe |
| Også kendt som | NerdQaxe++ Hydro |
| Udgivelse | Feb 2026 |
| Størrelse | 20 x 10 x 5mm |
| Støjniveau | 40db |
| Ventilator(er) | 1 |
| Kraft | 76W |
| Grænseflade | WiFi |
| Temperatur | 5 - 40 °C |
| Fugtighed | 10 - 65 % |