
Model INIBOX Fra Pinecone Minedrift versahash Algoritme med en maksimal hashrate på 850 MH/s for et strømforbrug på 500W.
Attention: Note on Revenue Accuracy: Calculated figures are based on theoretical network data. However, the InitVerse (INI) network currently exhibits a lack of transparency regarding its difficulty adjustments and block rewards. Due to these internal chain inconsistencies, actual mining earnings may differ by up to 30% from estimates. We strongly recommend users to DYOR and account for these network-side risks
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 1.41 | $ 42.87 | $ 514.43 |
| Elektricitet | $ 0.48 | $ 14.61 | $ 175.32 |
| Overskud | $ 0.93 | $ 28.26 | $ 339.11 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| VersaHash | 850 MH/s±10% | 500W±10% | 588.24j/GH | $ 0.93 |
| Producent | Pinecone |
| Model | INIBOX |
| Også kendt som | Matches INI ASIC Miner INIBOX (InitVerse & INIChain) |
| Udgivelse | Jul 2025 |
| Størrelse | 195 x 165 x 125mm |
| vægt | 3050G |
| Støjniveau | 60db |
| Kraft | 500W |
| Spænding | 220V |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 40 °C |
| Fugtighed | 5 - 65 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Europa | På lager | Aldrig | |||
Det Forenede Kongerige | På lager | Aldrig | |||
USA | På lager | Aldrig | |||
Spanien | På lager | Aldrig |