
Malli S15 Osoitteesta Bitmain kaivostoiminta sha-256 Algoritmi jonka maksimi hashrate on 28 TH/s virrankulutuksen ollessa 1596W.
| päivittäin | kuukausittain | Vuosittain | |
|---|---|---|---|
| Tulot | $ 1.00 | $ 30.40 | $ 364.81 |
| Sähkö | $ 1.53 | $ 46.64 | $ 559.62 |
| Voitto | -$ 0.53 | -$ 16.23 | -$ 194.81 |
| Algoritmi | Hashrate | Kulutus | Tehokkuus | Kannattavuus |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 28 TH/s±10% | 1596W±10% | 57.00j/TH | -$ 0.53 |
| SHA-256 | 28 TH/s±10% | 1596W±10% | 57.00j/TH | -$ 0.53 |
| Valmistaja | Bitmain |
| Malli | S15 |
| Julkaisu | Dec 2018 |
| Koko | 176 x 221 x 279mm |
| Paino | 7000G |
| Melutaso | 76dB |
| Tuuletin(t) | 2 |
| Teho | 1596W |
| jännite | 16V-18V |
| Liitäntä | Ethernet |
| Lämpötila | 5 - 40 °C |
| Kosteus | 5 - 95 % |