
Malli A16 Osoitteesta Canaan kaivostoiminta sha-256 Algoritmi jonka maksimi hashrate on 300 TH/s virrankulutuksen ollessa 3850W.
| päivittäin | kuukausittain | Vuosittain | |
|---|---|---|---|
| Tulot | $ 10.71 | $ 326.09 | $ 3 913.03 |
| Sähkö | $ 3.70 | $ 112.50 | $ 1 349.96 |
| Voitto | $ 7.02 | $ 213.59 | $ 2 563.06 |
| Algoritmi | Hashrate | Kulutus | Tehokkuus | Kannattavuus |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 300 TH/s±10% | 3850W±10% | 12.83j/TH | $ 7.02 |
| Valmistaja | Canaan |
| Malli | A16 |
| Tunnetaan myös nimellä | A16XT-300T |
| Julkaisu | Apr 2026 |
| Koko | 366 x 213 x 300mm |
| Melutaso | 75dB |
| Tuuletin(t) | 2 |
| Teho | 3850W |
| Liitäntä | Ethernet |
| Lämpötila | 5 - 35 °C |
| Kosteus | 10 - 90 % |