
Malli A9 Osoitteesta Canaan kaivostoiminta sha-256 Algoritmi jonka maksimi hashrate on 20 TH/s virrankulutuksen ollessa 1700W.
| päivittäin | kuukausittain | Vuosittain | |
|---|---|---|---|
| Tulot | $ 0.71 | $ 21.72 | $ 260.60 |
| Sähkö | $ 1.63 | $ 49.67 | $ 596.09 |
| Voitto | -$ 0.92 | -$ 27.96 | -$ 335.49 |
| Algoritmi | Hashrate | Kulutus | Tehokkuus | Kannattavuus |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 20 TH/s±10% | 1700W±10% | 85.00j/TH | -$ 0.92 |
| Valmistaja | Canaan |
| Malli | A9 |
| Tunnetaan myös nimellä | Avalon A9, A921 |
| Julkaisu | Sep 2018 |
| Koko | 150 x 136 x 370mm |
| Melutaso | 72dB |
| Jäähdytys | 14038 Fan |
| Tuuletin(t) | 1 |
| Teho | 1700W |
| jännite | 12V |
| Liitäntä | Ethernet |
| Lämpötila | 5 - 45 °C |
| Kosteus | 5 - 95 % |