
モデル INIBOX より Pinecone 採掘 versahash アルゴリズム 最大ハッシュレートは 850 MH/s の消費電力に対して 500W.
Attention: Note on Revenue Accuracy: Calculated figures are based on theoretical network data. However, the InitVerse (INI) network currently exhibits a lack of transparency regarding its difficulty adjustments and block rewards. Due to these internal chain inconsistencies, actual mining earnings may differ by up to 30% from estimates. We strongly recommend users to DYOR and account for these network-side risks
| 毎日 | 毎月 | 年間 | |
|---|---|---|---|
| 収入 | $ 1.51 | $ 46.05 | $ 552.64 |
| 電気 | $ 0.48 | $ 14.61 | $ 175.32 |
| 利益 | $ 1.03 | $ 31.44 | $ 377.32 |
| アルゴリズム | ハッシュレート | 消費量 | 効率性 | 収益性 |
|---|---|---|---|---|
| VersaHash | 850 MH/s±10% | 500W±10% | 588.24j/GH | $ 1.03 |
| メーカー | Pinecone |
| モデル | INIBOX |
| 別名 | Matches INI ASIC Miner INIBOX (InitVerse & INIChain) |
| リリース | Jul 2025 |
| サイズ | 195 x 165 x 125mm |
| 重量 | 3050g |
| 騒音レベル | 60dB |
| パワー | 500W |
| 電圧 | 220V |
| インターフェース | Ethernet |
| 温度 | 5 - 40 °C |
| 湿気 | 5 - 65 % |
ベンダー | 国名 | 配送 | ROI | 最適だ。 | 価格 |
|---|---|---|---|---|---|
ヨーロッパ | 在庫あり | 決して | |||
イギリス | 在庫あり | 決して | |||
米国 | 在庫あり | 決して | |||
スペイン | 在庫あり | 決して |