
Model S19 from Bitmain mining sha-256 algorithm with a maximum hashrate of 198 TH/s for a power consumption of 5445W.
| Daily | Monthly | Yearly | |
|---|---|---|---|
| Income | $ 7.06 | $ 214.79 | $ 2 577.50 |
| Electricity | $ 5.23 | $ 159.10 | $ 1 909.23 |
| Profit | $ 1.83 | $ 55.69 | $ 668.27 |
| Algorithm | Hashrate | Consumption | Efficiency | Profitability |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 198 TH/s±10% | 5445W±10% | 27.50j/TH | $ 1.83 |
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | S19 |
| Also known as | j0-10 |
| Release | May 2022 |
| Size | 410 x 196 x 209mm |
| Weight | 17500g |
| Noise level | 50db |
| Cooling | Watercooling |
| Power | 5445W |
| Voltage | 12V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 40 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |
Vendor | Country | Delivery | ROI | Opt. | Price |
|---|---|---|---|---|---|
Spain | In stock | 238 days | |||
China | In stock | 202 days | |||
China | Out of stock | 201 days |