
Model S19 XP from Bitmain mining sha-256 algorithm with a maximum hashrate of 257 TH/s for a power consumption of 5345W.
| Daily | Monthly | Yearly | |
|---|---|---|---|
| Income | $ 9.19 | $ 279.78 | $ 3 357.38 |
| Electricity | $ 5.13 | $ 156.18 | $ 1 874.17 |
| Profit | $ 4.06 | $ 123.60 | $ 1 483.21 |
| Algorithm | Hashrate | Consumption | Efficiency | Profitability |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 257 TH/s±10% | 5345W±10% | 20.80j/TH | $ 4.06 |
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | S19 XP |
| Also known as | Antminer S19 XP Hydro (255Th) |
| Release | Oct 2022 |
| Size | 410 x 170 x 209mm |
| Weight | 13100g |
| Noise level | 50db |
| Cooling | Water cooling |
| Power | 5345W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 40 °C |
| Humidity | 10 - 90 % |
Vendor | Country | Delivery | ROI | Opt. | Price |
|---|---|---|---|---|---|
China | In stock | 254 days | |||
Spain | In stock | 172 days | |||
United Kingdom | In stock | 143 days | |||
United States | In stock | 130 days |