
Model S19 from Bitmain mining sha-256 algorithm with a maximum hashrate of 151 TH/s for a power consumption of 3247W.
| Daily | Monthly | Yearly | |
|---|---|---|---|
| Income | $ 5.39 | $ 163.91 | $ 1 966.96 |
| Electricity | $ 3.12 | $ 94.88 | $ 1 138.53 |
| Profit | $ 2.27 | $ 69.04 | $ 828.43 |
| Algorithm | Hashrate | Consumption | Efficiency | Profitability |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 151 TH/s±10% | 3247W±10% | 21.50j/TH | $ 2.27 |
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | S19 |
| Release | Jun 2024 |
| Size | 195 x 290 x 400mm |
| Weight | 14500g |
| Noise level | 75db |
| Cooling | Air |
| Fan(s) | 4 |
| Power | 3247W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 45 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |
Vendor | Country | Delivery | ROI | Opt. | Price |
|---|---|---|---|---|---|
Spain | In stock | 297 days | |||
China | Out of stock | 95 days |