
Model S21 from Bitmain mining sha-256 algorithm with a maximum hashrate of 225 TH/s for a power consumption of 3712W.
| Daily | Monthly | Yearly | |
|---|---|---|---|
| Income | $ 8.02 | $ 244.07 | $ 2 928.86 |
| Electricity | $ 3.56 | $ 108.46 | $ 1 301.58 |
| Profit | $ 4.46 | $ 135.61 | $ 1 627.29 |
| Algorithm | Hashrate | Consumption | Efficiency | Profitability |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 225 TH/s±10% | 3712W±10% | 16.50j/TH | $ 4.46 |
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | S21 |
| Release | Jun 2025 |
| Size | 400 x 195 x 290mm |
| Noise level | 75db |
| Fan(s) | 2 |
| Power | 3712W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 10 - 40 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |