
Model S9 from Bitmain mining sha-256 algorithm with a maximum hashrate of 13.5 TH/s for a power consumption of 1310W.
| Daily | Monthly | Yearly | |
|---|---|---|---|
| Income | $ 0.48 | $ 14.67 | $ 176.09 |
| Electricity | $ 1.26 | $ 38.28 | $ 459.34 |
| Profit | -$ 0.78 | -$ 23.60 | -$ 283.25 |
| Algorithm | Hashrate | Consumption | Efficiency | Profitability |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 13.5 TH/s±10% | 1310W±10% | 97.04j/TH | -$ 0.78 |
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | S9 |
| Release | Aug 2019 |
| Size | 135 x 158 x 350mm |
| Weight | 4200g |
| Noise level | 76db |
| Fan(s) | 2 |
| Power | 1310W |
| Voltage | 11.60 ~13.00V |
| Interface | Ethernet |
| Humidity | 5 - 95 % |
Vendor | Country | Delivery | ROI | Opt. | Price |
|---|---|---|---|---|---|
Europe | In stock | Never |