
Model L9 from Bitmain mining scrypt algorithm with a maximum hashrate of 27 GH/s for a power consumption of 5670W.
| Daily | Monthly | Yearly | |
|---|---|---|---|
| Income | $ 11.73 | $ 357.15 | $ 4 285.83 |
| Electricity | $ 5.44 | $ 165.68 | $ 1 988.13 |
| Profit | $ 6.29 | $ 191.47 | $ 2 297.70 |
| Algorithm | Hashrate | Consumption | Efficiency | Profitability |
|---|---|---|---|---|
| Scrypt | 27 GH/s±10% | 5670W±10% | 210.00j/GH | $ 6.29 |
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | L9 |
| Also known as | Bitmain Antminer L9 Hydro 2U (U2L9H) |
| Release | Nov 2025 |
| Size | 445 x 88 x 670mm |
| Noise level | 50db |
| Cooling | Hydro cooling |
| Power | 5670W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 45 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |
Vendor | Country | Delivery | ROI | Opt. | Price |
|---|---|---|---|---|---|
United Kingdom | In stock | 553 days | |||
United States | In stock | 503 days | |||
China | In stock | 491 days | |||
China | In stock | 482 days | |||
Spain | In stock | 314 days |