
Model Antminer from Bitmain mining randomx algorithm with a maximum hashrate of 212 kH/s for a power consumption of 1350W.
| Daily | Monthly | Yearly | |
|---|---|---|---|
| Income | $ 5.22 | $ 158.96 | $ 1 907.48 |
| Electricity | $ 1.30 | $ 39.45 | $ 473.36 |
| Profit | $ 3.93 | $ 119.51 | $ 1 434.11 |
| Algorithm | Hashrate | Consumption | Efficiency | Profitability |
|---|---|---|---|---|
| RandomX | 212 kH/s±10% | 1350W±10% | 6.37j/kH | $ 3.93 |
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer |
| Release | Sep 2023 |
| Size | 400 x 195 x 290mm |
| Weight | 14500g |
| Noise level | 75db |
| Fan(s) | 2 |
| Power | 1350W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 45 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |
Vendor | Country | Delivery | ROI | Opt. | Price |
|---|---|---|---|---|---|
United Kingdom | In stock | 840 days | |||
United States | In stock | 764 days | |||
Spain | In stock | 254 days | |||
China | Out of stock | 48 days |