
Model M60 from MicroBT mining sha-256 algorithm with a maximum hashrate of 186 TH/s for a power consumption of 3441W.
| Daily | Monthly | Yearly | |
|---|---|---|---|
| Income | $ 6.65 | $ 202.35 | $ 2 428.14 |
| Electricity | $ 3.30 | $ 100.55 | $ 1 206.55 |
| Profit | $ 3.34 | $ 101.80 | $ 1 221.59 |
| Algorithm | Hashrate | Consumption | Efficiency | Profitability |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 186 TH/s±10% | 3441W±10% | 18.50j/TH | $ 3.34 |
| Manufacturer | MicroBT |
| Model | M60 |
| Release | Feb 2024 |
| Size | 430 x 155 x 226mm |
| Weight | 13500g |
| Noise level | 75db |
| Fan(s) | 2 |
| Power | 3441W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | -5 - 35 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |
Vendor | Country | Delivery | ROI | Opt. | Price |
|---|---|---|---|---|---|
Spain | In stock | 257 days | |||
United Kingdom | In stock | 253 days | |||
United States | In stock | 230 days | |||
China | In stock | 230 days |