
Model M66 from MicroBT mining sha-256 algorithm with a maximum hashrate of 280 TH/s for a power consumption of 5572W.
| Daily | Monthly | Yearly | |
|---|---|---|---|
| Income | $ 9.98 | $ 303.75 | $ 3 644.95 |
| Electricity | $ 5.35 | $ 162.81 | $ 1 953.77 |
| Profit | $ 4.63 | $ 140.93 | $ 1 691.19 |
| Algorithm | Hashrate | Consumption | Efficiency | Profitability |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 280 TH/s±10% | 5572W±10% | 19.90j/TH | $ 4.63 |
| Manufacturer | MicroBT |
| Model | M66 |
| Release | Nov 2023 |
| Size | 267 x 147 x 401mm |
| Weight | 16000g |
| Noise level | 50db |
| Cooling | Hydro |
| Power | 5572W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 40 °C |
| Humidity | 10 - 90 % |
Vendor | Country | Delivery | ROI | Opt. | Price |
|---|---|---|---|---|---|
United Kingdom | In stock | 497 days | |||
United States | In stock | 452 days |