
Modelo INIBOX De Pinecone mineração versahash Algoritmo com um hashrate máximo de 850 MH/s para um consumo de energia de 500W.
Attention: Note on Revenue Accuracy: Calculated figures are based on theoretical network data. However, the InitVerse (INI) network currently exhibits a lack of transparency regarding its difficulty adjustments and block rewards. Due to these internal chain inconsistencies, actual mining earnings may differ by up to 30% from estimates. We strongly recommend users to DYOR and account for these network-side risks
| Diário | Mensal | Anual | |
|---|---|---|---|
| Rendimento | $ 1.36 | $ 41.40 | $ 496.79 |
| Electricidade | $ 0.48 | $ 14.61 | $ 175.32 |
| lucro | $ 0.88 | $ 26.79 | $ 321.47 |
| Algoritmo | Hashrate | Consumo | Eficiência | Rentabilidade |
|---|---|---|---|---|
| VersaHash | 850 MH/s±10% | 500W±10% | 588.24j/GH | $ 0.88 |
| Fabricante | Pinecone |
| Modelo | INIBOX |
| Também conhecido como | Matches INI ASIC Miner INIBOX (InitVerse & INIChain) |
| Libertação | Jul 2025 |
| Tamanho | 195 x 165 x 125mm |
| Peso | 3050g |
| Nível de ruído | 60dB |
| Potência | 500W |
| voltagem | 220V |
| Interface | Ethernet |
| Temperatura | 5 - 40 °C |
| Humidade | 5 - 65 % |
Vendedor | País | Entrega | ROI | Opt. | Preço |
|---|---|---|---|---|---|
Europa | Em stock | nunca | |||
Reino Unido | Em stock | nunca | |||
Estados Unidos da América | Em stock | nunca | |||
Espanha | Em stock | nunca |