
Model D1 De la Volcminer Minerit scrypt Algoritm cu un hashrate maxim de 20 GH/s pentru un consum de energie de 3700W.
| Zilnic | Lunar | Anual | |
|---|---|---|---|
| Venituri | $ 8.57 | $ 260.80 | $ 3 129.65 |
| Electricitate | $ 3.55 | $ 108.11 | $ 1 297.37 |
| Profit | $ 5.02 | $ 152.69 | $ 1 832.28 |
| Algoritm | Hashrate | Consum | Eficiență | Profitabilitate |
|---|---|---|---|---|
| Scrypt | 20 GH/s±10% | 3700w±10% | 185.00j/GH | $ 5.02 |
| Producător | Volcminer |
| Model | D1 |
| Cunoscut și ca | VolcMiner D1 Pro 20Gh |
| Eliberare | Aug 2025 |
| dimensiune | 385 x 220 x 325mm |
| Greutate | 21000g |
| Nivelul de zgomot | 75db |
| Ventilator(i) | 4 |
| Putere | 3700w |
| tensiune | 200~300V |
| Interfață | Ethernet |
| temperatură | -20 - 45 °C |
| Umiditate | 10 - 90 % |