
Модель INIBOX С сайта Pinecone добыча versahash Алгоритм с максимальным хэшрейтом 850 MH/s при потребляемой мощности 500W.
Attention: Note on Revenue Accuracy: Calculated figures are based on theoretical network data. However, the InitVerse (INI) network currently exhibits a lack of transparency regarding its difficulty adjustments and block rewards. Due to these internal chain inconsistencies, actual mining earnings may differ by up to 30% from estimates. We strongly recommend users to DYOR and account for these network-side risks
| Ежедневно | Ежемесячно | Ежегодно | |
|---|---|---|---|
| Доход | $ 1.36 | $ 41.40 | $ 496.79 |
| Электричество | $ 0.48 | $ 14.61 | $ 175.32 |
| Прибыль | $ 0.88 | $ 26.79 | $ 321.47 |
| Алгоритм | Хэшрейт | Потребление | Эффективность | Рентабельность |
|---|---|---|---|---|
| VersaHash | 850 MH/s±10% | 500W±10% | 588.24j/GH | $ 0.88 |
| Производитель | Pinecone |
| Модель | INIBOX |
| Также известен как | Matches INI ASIC Miner INIBOX (InitVerse & INIChain) |
| Выпуск | Jul 2025 |
| Размер | 195 x 165 x 125mm |
| вес | 3050g |
| Уровень шума | 60дБ |
| Мощность | 500W |
| напряжение | 220V |
| Интерфейс | Ethernet |
| Температура | 5 - 40 °C |
| влажность | 5 - 65 % |
Поставщик | Страна | Доставка | ROI | Опт. | Цена |
|---|---|---|---|---|---|
Европа | В наличии | никогда | |||
Великобритания | В наличии | никогда | |||
Соединенные Штаты | В наличии | никогда | |||
Испания | В наличии | никогда |