
Modell E11 Från Bitmain gruvdrift ethash Algoritm med en maximal hashhastighet på 9.5 GH/s för en strömförbrukning på 2470W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 5.74 | $ 174.77 | $ 2 097.27 |
| Elektricitet | $ 2.37 | $ 72.17 | $ 866.08 |
| Vinst | $ 3.37 | $ 102.60 | $ 1 231.19 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| EtHash | 9.5 GH/s±10% | 2470W±10% | 260.00j/GH | $ 3.37 |
| Tillverkare | Bitmain |
| Modell | E11 |
| Release | Jan 2025 |
| Storlek | 400 x 195 x 290mm |
| Vikt | 14200g |
| Bullernivå | 75db |
| Fläkt(ar) | 4 |
| Kraft | 2470W |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Luftfuktighet | 5 - 95 % |
Leverantör | Land | Leverans | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Europa | I lager | Aldrig | |||
Spanien | I lager | 383 Dagar | |||
Förenade kungariket | I lager | 383 Dagar | |||
Förenta staterna | I lager | 348 Dagar | |||
Kina | I lager | 332 Dagar |