
Modell S19 Från Bitmain gruvdrift sha-256 Algoritm med en maximal hashhastighet på 198 TH/s för en strömförbrukning på 5445W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 7.06 | $ 214.92 | $ 2 579.02 |
| Elektricitet | $ 5.23 | $ 159.10 | $ 1 909.23 |
| Vinst | $ 1.83 | $ 55.82 | $ 669.78 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 198 TH/s±10% | 5445W±10% | 27.50j/TH | $ 1.83 |
| Tillverkare | Bitmain |
| Modell | S19 |
| Även känd som | j0-10 |
| Release | May 2022 |
| Storlek | 410 x 196 x 209mm |
| Vikt | 17500g |
| Bullernivå | 50db |
| Kylning | Watercooling |
| Kraft | 5445W |
| Spänning | 12V |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 40 °C |
| Luftfuktighet | 5 - 95 % |
Leverantör | Land | Leverans | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Spanien | I lager | 238 Dagar | |||
Kina | I lager | 202 Dagar | |||
Kina | UTSLUTET FRÅN LAGER | 201 Dagar |