
Modell S19 Från Bitmain gruvdrift sha-256 Algoritm med en maximal hashhastighet på 293 TH/s för en strömförbrukning på 5567W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 10.45 | $ 318.06 | $ 3 816.68 |
| Elektricitet | $ 5.34 | $ 162.67 | $ 1 952.01 |
| Vinst | $ 5.11 | $ 155.39 | $ 1 864.66 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 293 TH/s±10% | 5567W±10% | 19.00j/TH | $ 5.11 |
| Tillverkare | Bitmain |
| Modell | S19 |
| Även känd som | Antminer S19 XP+ Hydro (293Th) |
| Release | Apr 2025 |
| Storlek | 410 x 170 x 209mm |
| Vikt | 13500g |
| Bullernivå | 50db |
| Kylning | Hydro cooling |
| Kraft | 5567W |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 40 °C |
| Luftfuktighet | 10 - 90 % |
Leverantör | Land | Leverans | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Spanien | I lager | 122 Dagar | |||
Kina | I lager | 115 Dagar | |||
Förenade kungariket | I lager | 111 Dagar | |||
Förenta staterna | I lager | 101 Dagar | |||
Kina | I lager | 78 Dagar |