
Modell S19 Från Bitmain gruvdrift sha-256 Algoritm med en maximal hashhastighet på 100 TH/s för en strömförbrukning på 3050W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 3.57 | $ 108.55 | $ 1 302.60 |
| Elektricitet | $ 2.93 | $ 89.12 | $ 1 069.45 |
| Vinst | $ 0.64 | $ 19.43 | $ 233.15 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 100 TH/s±10% | 3050W±10% | 30.50j/TH | $ 0.64 |
| Tillverkare | Bitmain |
| Modell | S19 |
| Release | Jun 2021 |
| Storlek | 195 x 290 x 370mm |
| Vikt | 13200g |
| Bullernivå | 75db |
| Kylning | 2 |
| Fläkt(ar) | 4 |
| Kraft | 3050W |
| Spänning | 12V |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 35 °C |
| Luftfuktighet | 5 - 95 % |