
Modell S19 Från Bitmain gruvdrift sha-256 Algoritm med en maximal hashhastighet på 120 TH/s för en strömförbrukning på 2760W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 4.28 | $ 130.25 | $ 1 563.04 |
| Elektricitet | $ 2.65 | $ 80.65 | $ 967.77 |
| Vinst | $ 1.63 | $ 49.61 | $ 595.27 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 120 TH/s±10% | 2760W±10% | 23.00j/TH | $ 1.63 |
| Tillverkare | Bitmain |
| Modell | S19 |
| Release | Apr 2023 |
| Storlek | 195 x 290 x 370mm |
| Vikt | 13200g |
| Bullernivå | 75db |
| Fläkt(ar) | 4 |
| Kraft | 2760W |
| Spänning | 12V |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Luftfuktighet | 5 - 95 % |
Leverantör | Land | Leverans | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Nigeria | I lager | 530 Dagar | |||
Kina | I lager | 224 Dagar | |||
Kina | I lager | 196 Dagar | |||
Spanien | I lager | 164 Dagar | |||
Förenade kungariket | I lager | 80 Dagar | |||
Kina | UTSLUTET FRÅN LAGER | 75 Dagar | |||
Förenta staterna | I lager | 73 Dagar | |||
Kina | I lager | 73 Dagar | |||
Kina | I lager | 62 Dagar |