
Modell S21 Från Bitmain gruvdrift sha-256 Algoritm med en maximal hashhastighet på 234 TH/s för en strömförbrukning på 3510W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 8.35 | $ 254.08 | $ 3 048.97 |
| Elektricitet | $ 3.37 | $ 102.56 | $ 1 230.75 |
| Vinst | $ 4.98 | $ 151.52 | $ 1 818.22 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 234 TH/s±10% | 3510W±10% | 15.00j/TH | $ 4.98 |
| Tillverkare | Bitmain |
| Modell | S21 |
| Även känd som | Antminer S21 Pro |
| Release | Jul 2024 |
| Storlek | 400 x 195 x 290mm |
| Bullernivå | 75db |
| Fläkt(ar) | 2 |
| Kraft | 3510W |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Luftfuktighet | 5 - 95 % |
Leverantör | Land | Leverans | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Europa | I lager | Aldrig | |||
Kina | I lager | 505 Dagar | |||
Kina | I lager | 407 Dagar | |||
Förenade kungariket | I lager | 313 Dagar | |||
Spanien | I lager | 299 Dagar | |||
Förenta staterna | I lager | 285 Dagar | |||
Kina | I lager | 258 Dagar |