
Modell S21 Från Bitmain gruvdrift sha-256 Algoritm med en maximal hashhastighet på 473 TH/s för en strömförbrukning på 5676W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 16.87 | $ 513.41 | $ 6 160.88 |
| Elektricitet | $ 5.45 | $ 165.85 | $ 1 990.23 |
| Vinst | $ 11.42 | $ 347.55 | $ 4 170.65 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 473 TH/s±10% | 5676W±10% | 12.00j/TH | $ 11.42 |
| Tillverkare | Bitmain |
| Modell | S21 |
| Även känd som | Antminer S21 XP Hyd (473Th) |
| Release | Nov 2024 |
| Storlek | 410 x 170 x 209mm |
| Bullernivå | 50db |
| Kylning | Hydro-cooling |
| Kraft | 5676W |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Luftfuktighet | 5 - 95 % |
Leverantör | Land | Leverans | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Spanien | I lager | 391 Dagar | |||
Förenade kungariket | I lager | 379 Dagar | |||
Kina | I lager | 365 Dagar | |||
Förenta staterna | I lager | 345 Dagar |