
Modell S23 Från Bitmain gruvdrift sha-256 Algoritm med en maximal hashhastighet på 318 TH/s för en strömförbrukning på 3498W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 11.37 | $ 346.19 | $ 4 154.27 |
| Elektricitet | $ 3.36 | $ 102.21 | $ 1 226.54 |
| Vinst | $ 8.02 | $ 243.98 | $ 2 927.73 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 318 TH/s±10% | 3498W±10% | 11.00j/TH | $ 8.02 |
| Tillverkare | Bitmain |
| Modell | S23 |
| Release | Jan 2026 |
| Storlek | 410 x 170 x 209mm |
| Vikt | 14500g |
| Bullernivå | 75db |
| Fläkt(ar) | 4 |
| Kraft | 3498W |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Luftfuktighet | 5 - 95 % |
Leverantör | Land | Leverans | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Europa | I lager | Aldrig | |||
Spanien | I lager | 745 Dagar | |||
Förenade kungariket | I lager | 667 Dagar | |||
Kina | I lager | 626 Dagar | |||
Förenta staterna | I lager | 607 Dagar |