
Modell S9 Från Bitmain gruvdrift sha-256 Algoritm med en maximal hashhastighet på 13.5 TH/s för en strömförbrukning på 1323W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 0.48 | $ 14.66 | $ 175.89 |
| Elektricitet | $ 1.27 | $ 38.66 | $ 463.90 |
| Vinst | -$ 0.79 | -$ 24.00 | -$ 288.01 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 13.5 TH/s±10% | 1323W±10% | 98.00j/TH | -$ 0.79 |
| Tillverkare | Bitmain |
| Modell | S9 |
| Release | Sep 2017 |
| Storlek | 135 x 158 x 350mm |
| Vikt | 4200g |
| Bullernivå | 85db |
| Fläkt(ar) | 2 |
| Kraft | 1323W |
| Spänning | 11.60 ~13.00V |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Luftfuktighet | 5 - 95 % |