
Modell T21 Från Bitmain gruvdrift sha-256 Algoritm med en maximal hashhastighet på 190 TH/s för en strömförbrukning på 3610W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 6.77 | $ 206.09 | $ 2 473.03 |
| Elektricitet | $ 3.47 | $ 105.48 | $ 1 265.81 |
| Vinst | $ 3.31 | $ 100.60 | $ 1 207.22 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 190 TH/s±10% | 3610W±10% | 19.00j/TH | $ 3.31 |
| Tillverkare | Bitmain |
| Modell | T21 |
| Även känd som | Bitcoin Miner T21 |
| Release | Feb 2024 |
| Storlek | 400 x 195 x 290mm |
| Vikt | 16400g |
| Bullernivå | 75db |
| Fläkt(ar) | 2 |
| Kraft | 3610W |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Luftfuktighet | 10 - 90 % |
Leverantör | Land | Leverans | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Nigeria | I lager | 576 Dagar | |||
Spanien | I lager | 399 Dagar | |||
Kina | I lager | 354 Dagar | |||
Kina | UTSLUTET FRÅN LAGER | 338 Dagar | |||
Förenade kungariket | I lager | 162 Dagar | |||
Förenta staterna | I lager | 147 Dagar |