
Modell L9 Från Bitmain gruvdrift scrypt Algoritm med en maximal hashhastighet på 27 GH/s för en strömförbrukning på 5670W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 11.84 | $ 360.52 | $ 4 326.23 |
| Elektricitet | $ 5.44 | $ 165.68 | $ 1 988.13 |
| Vinst | $ 6.40 | $ 194.84 | $ 2 338.10 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| Scrypt | 27 GH/s±10% | 5670W±10% | 210.00j/GH | $ 6.40 |
| Tillverkare | Bitmain |
| Modell | L9 |
| Även känd som | Bitmain Antminer L9 Hydro 2U (U2L9H) |
| Release | Nov 2025 |
| Storlek | 445 x 88 x 670mm |
| Bullernivå | 50db |
| Kylning | Hydro cooling |
| Kraft | 5670W |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Luftfuktighet | 5 - 95 % |
Leverantör | Land | Leverans | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Förenade kungariket | I lager | 548 Dagar | |||
Förenta staterna | I lager | 498 Dagar | |||
Kina | I lager | 487 Dagar | |||
Kina | I lager | 477 Dagar | |||
Spanien | I lager | 311 Dagar |