
Modell Q Från Canaan gruvdrift sha-256 Algoritm med en maximal hashhastighet på 90 TH/s för en strömförbrukning på 1674W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 3.21 | $ 97.70 | $ 1 172.35 |
| Elektricitet | $ 1.61 | $ 48.91 | $ 586.97 |
| Vinst | $ 1.60 | $ 48.78 | $ 585.38 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 90 TH/s±10% | 1674W±10% | 18.60j/TH | $ 1.60 |
| Tillverkare | Canaan |
| Modell | Q |
| Release | Apr 2025 |
| Storlek | 455 x 130 x 440mm |
| Vikt | 10500g |
| Bullernivå | 45db |
| Fläkt(ar) | 2 |
| Kraft | 1674W |
| Spänning | 110-240V |
| Gränssnitt | Ethernet / Wifi |
| Temperatur | -5 - 35 °C |
| Luftfuktighet | 10 - 90 % |
Leverantör | Land | Leverans | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Spanien | I lager | 514 Dagar | |||
Förenade kungariket | I lager | 460 Dagar | |||
Förenta staterna | I lager | 418 Dagar | |||
Kina | I lager | 417 Dagar |