
Modell E10 Från Ebang gruvdrift sha-256 Algoritm med en maximal hashhastighet på 18 TH/s för en strömförbrukning på 1650W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 0.64 | $ 19.56 | $ 234.67 |
| Elektricitet | $ 1.58 | $ 48.21 | $ 578.56 |
| Vinst | -$ 0.94 | -$ 28.66 | -$ 343.89 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 18 TH/s±10% | 1650W±10% | 91.67j/TH | -$ 0.94 |
| Tillverkare | Ebang |
| Modell | E10 |
| Release | Feb 2018 |
| Storlek | 146 x 189 x 418mm |
| Vikt | 9800g |
| Bullernivå | 75db |
| Fläkt(ar) | 2 |
| Kraft | 1650W |
| Spänning | 12V |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Temperatur | -10 - 40 °C |
| Luftfuktighet | 5 - 95 % |