
Modell DG Från ElphaPex gruvdrift scrypt Algoritm med en maximal hashhastighet på 10 GH/s för en strömförbrukning på 3100W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 4.22 | $ 128.54 | $ 1 542.45 |
| Elektricitet | $ 2.98 | $ 90.58 | $ 1 086.98 |
| Vinst | $ 1.25 | $ 37.96 | $ 455.46 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| Scrypt | 10 GH/s±10% | 3100W±10% | 310.00j/GH | $ 1.25 |
| Tillverkare | ElphaPex |
| Modell | DG |
| Även känd som | DG 1S Scrypt Miner |
| Release | Jul 2025 |
| Storlek | 656 x 447 x 86mm |
| Vikt | 25000g |
| Bullernivå | 75db |
| Kraft | 3100W |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Luftfuktighet | 5 - 95 % |