
Modell L1 Från Fluminer gruvdrift scrypt Algoritm med en maximal hashhastighet på 6 GH/s för en strömförbrukning på 1400W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 2.57 | $ 78.24 | $ 938.90 |
| Elektricitet | $ 1.34 | $ 40.91 | $ 490.90 |
| Vinst | $ 1.23 | $ 37.33 | $ 448.00 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| Scrypt | 6 GH/s±10% | 1400W±10% | 233.33j/GH | $ 1.23 |
| Tillverkare | Fluminer |
| Modell | L1 |
| Även känd som | Fluminer L1 6Gh |
| Release | Jun 2025 |
| Storlek | 140 x 300 x 450mm |
| Vikt | 12800g |
| Bullernivå | 45db |
| Fläkt(ar) | 3 |
| Kraft | 1400W |
| Gränssnitt | Ethernet / Wifi |
| Temperatur | 5 - 40 °C |
| Luftfuktighet | 5 - 95 % |
Leverantör | Land | Leverans | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Europa | I lager | Aldrig | |||
Spanien | I lager | 661 Dagar | |||
Förenade kungariket | I lager | 548 Dagar | |||
Förenta staterna | I lager | 499 Dagar | |||
Kina | I lager | 498 Dagar |